Hemma igen


Spider försöker sova


Nu är jag hemma igen. Har varit på resande fot sedan klockan två i morses.

Försökte somna på min egen axel några gånger. Det gick så där. Min hals är så kort så den vill helst inte vila sig åt något håll. 

I vilket fall. Nu ska jag fundera lite på vad jag vill ha ut av 2009. Återkommer.

Kommentera gärna!
Pia

Det verkar ju ha varit kanontrevligt (bortsett fjädrarna då!) i London.. Men man blir rätt slut efter några såna intensiva dagar?? :o)

Apropå chokladbitarna; dags att fundera på någon form av terapi?? ;o)

Må alla dina drömmar infrias under 2009!!
Kram på dig, Spider!

2009-01-02 ♥ 12:44:26 » URL: http://anjocapi.blogg.se/
Emma

Oh jag jobbade som servitris i Earls court - jag vet att vi brukade promenera till High Street Kens :D Då bodde jag i east acton, men andra gången i London var det Golders Green jag jobbade & bodde i. Jobbade som socialarbetare då! Kul att se & höra om din Londonresa - jag får Londonfeber!!

2009-01-02 ♥ 13:10:10 » URL: http://emmailondon.blogg.se/
mammabecka

Vet inte om din kommentar i min blogg, var svar på något jag skrivit eller ej. Gott nytt år på dig med, om jag inte redan sagt det, hihi..

kram

2009-01-02 ♥ 13:35:15 » URL: http://mammabeckas.blogg.se/

Innan du kommenterar: Tänk på att Spiderchicks inlägg alltid är några smulor ironiska och flera smulor överdrivna, ta inte allt på allvar. Tack och kram!

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:



Kommentar:

Trackback