Värsta knappen

En sådan här värdelös spolknapp sitter på alla toaletter på bio Bergakungen i Göteborg. Den ska tydligen vara automatisk på något sätt?!
Så här går det till när jag ska försöka spola på Bergakungens toalett:
1. Jag trycker på knappen. Inget händer.
2. Jag trycker hårt, hårt på knappen. Inget händer.
3. Jag bankar hela handflatan mot knappen. Inget händer.
4. Jag låter handen sväva över knappen. Inget händer.
5. Jag viftar frenetiskt med handen över knappen. Inget händer.
6. Jag viftar HYSTERISKT med handen över knappen. Inget händer.
7. Jag blir svettig (mest pga viftandet).
8. Jag vill grina.
9. Jag svär
10. Jag ger upp. Och då, DÅ, tillsynes tack vare ingenting får toaletten för sig att den ska spola lite. Ett väldigt litet spol i och för sig, men ack så befriande!
Note to self: Bajsa aldrig på Bergakungen.
när jag va i NewYork i vintras fanns det såna knappar på toaletterna på flera ställen. jag lyckades alltid spola 3 gånger innan jag ens hade hunnit sätta mig på toan. så jag förstår inte ditt problem rikitgt :)
Åhh, det är precis så som som jag också gör när jag är på Bergakungen. Känns skönt att jag inte är ensam. har alltid kännt mig så dum, att jag inte ens kan spola på toaletten liksom.
hahahaa.då är det inget för min mage just ju då...hö hö..
Jag vet. Dom är helt pucko. Tror man ska trycka och vänta en liten stund. eller något.
haha :P är det en sådan som spolar när man reser sig? så var det överalt i new yrk :P
Men gud vad jobbigt!
Livsfarligt. SÄrskilt om det är kö utanför och det inte går att spola...
Så svårt är det inte. Jobbar på Bergakungen och om man bara lätt, nästan smeker knappen så spolar den efter ett tag. Inte hjärnkirurgi direkt.
Haha, gillar Josefines kommentar :D Blir du inte jävligt rädd för de där jävla människorna I spegeln på bergakungens toalett då?
Det är värre med de toaletter som spolar när man fortfarande sitter ner. Believe me.
jag förstår mig inte heller på sådana där knappar! tacka vet jag en hederlig toalett med en rejäl knopp att dra i...
Man kan aldrig lite på främmande toaletter,
Hahaha!
Spidey Spidey, du upphör aldrig att skriva om lite halv pinsamma saker som typ alla varit med om. Igenkänning på hög nivå!
Haha jag vågar aldrig bajsa på offentliga toaletter!
hahah hatar dom!!
din blogg är så jävla underhållande :')

