Typiskt

Från Din Sko ...
I helgen lånade jag mig själv pengar från mitt sparkonto för att kunna köpa ett matsalsbord. Dessa pengar användes dock aldrig och därför skulle jag föra tillbaka dem till mitt sparkonto igen. Såklart. Men vad händer?
Jo jag springer och shoppar kläder och skor för alla cash!
Typiskt.
Aldrig ska man kunna låna sig själv någonting.
Kommentera gärna!
Emma says style, love & rock and roll.
äh skor är roligare än matbord anyday!
Ballerina
Been there done that...365 dagar om året. Så jäklarns (fin svordom?) (påhittad svordom?) oekonomiskt.
Josefin
man ska aldrig lita på sig själv!
Weirdo
Jo det här med att låna pengar till folk och speciellt mig själv har jag satt stopp för...det tar så länge innan man får tillbaka dessa surt förvararade. Sedan står man där i livet endast sur!
Jocke
Men attans vad snygga dom blev !
Jessica
Ha, ha, vad rolig du är! Om det är till någon tröst så har jag gjort samma sak. Många gånger. Ordspråket; "man lär av sina misstag" fungerar inte på mig i det läget. Hoppas du kommer använda grejerna du köpte och matbord har ni ju redan, så strunta i det. Vem vill gå i trasiga skor?
Hej hopp!
/Jessica
fata
fatale pussy
men attans vad snygga de är!
Trackback

