Då ringer alla
Men!
Så fort jag ställer mig i duschen - då ringer mobilen som en tok.
Det är som att alla jag känner får en hemlig signal så fort jag bestämmer mig för att tvätta håret. Jag kan tänka mig att det är någon form av spejare som blåser i en mistlur tuuuuuuuuuuuuuuuuuut så att alla jag känner spetsar öronen och hör att nu - NU - är det dags att ringa Spiderchick för nu är det garanterat riskfritt att hon svarar.
Och där står jag under vatten med schampo i håret och hör hur mobilen ringer och ringer och ringer ute i köket men så fort jag kommer ut ur duschen så tystnar det för då har spejaren börjat hoa som en uggla vilket är signalen för att alla ska sluta ringa.
Ungefär så.
Haha är alltid så, speciellt om man väntar på ett viktigt samtal och passar telefonen hela dagen, typ vågar inte ens gå på toa.
Sen när det blir sådär akutkris och man till slut måste gå på toa och väl sitter där med sina knickers down your ankles så tjuter telefonen sådär lagomt passande. :)
haha, men bra träning inför barnet ju. bäbisar ha två oerhört välutvecklade radar, en för då mamman duschar och en för då hon äter. det slår aldrig fel, aldrig.
Jag förstår precis, min pappa lyckas alltid ringa så fort jag ens gått in på toaletten. Så när jag har låst dörren och gör vad det nu än är jag ska göra så ringer han, och jag hinner aldrig svara.
Men han är rätt snabb på att ringa upp igen ^^
Och när man ska vila en liten stund på dagen, typ sova middag, då jobbar han spejarn enormt mycket!
haha så typiskt :)
Gör det för den var sjukt bra! :)
Jag känner igen det där...tydligen är du inte ensam om denna terror ;)
Önskar dig och de dina en toppen helg!
Kram Di
Lina - well spoken! :)
Precis lika här, det ska jämt ringa när man står i duschen! Tack för kommentaren.
Hahha okej :)
Haha, då ska du se hur det blir om du går över tiden! Då kommer varenda jävel du känner ringa i tid och otid (men ffa när du står i duschen förstås) och fråga om du har värkar.
Det ringer ALLTID

