Givetvis
Godisförvirrad eller inte...
Jag var givetvis tvungen att testa nya Marabou Polka.
Ni känner väl mig liksom.
Om den var god?
Så in i helskotta!
Herregud så gott! Den måste jag pröva till helgen!
Chokladen är ju bara såååå god!!!
Fazer har ju en liknande (Marianne tror jag) men jag gillar marabous choklad bättre.
När man väl bestämt sig för att dra ner på snasket så går marabou och gör en sån här grej liksom!!
Natti natti från en götebörgare
AAAAH! FINNS DET? HERREGUD! DET MÅSTE VARA DET GODASTE GUD (alternativt människor) SKAPAT.
Åh! :O GOTT! Har du smakat den med passionsfrukt? Inte jag.. Bara sett reklam, nyfiken, men dum som man är har man ju lovat sig själv att inte äta godis förrens sommarlovet :S
Snälla spider! Kan du testa Marabou passion (eller ad den nu heter :p) Är sjukt nyfiken men är en sån nörd och vågar inte :D hah.
Jag blir nästan förbannad över att de inte gjort den tidigare. Den är ju banne mig aaaaaaaaaaaaasago! Mycket godare än den nya Marabou Passion. Eller vad tycker du?
Tro mig! Passionsfrukt/chili är supergod! you have to testa den!
Åhhh skit också att jag har godisförbud!!!!!!:(
När jag läste detta upptäckte jag att jag drog efter andan och spärrade upp ögonen..... Chokladberoende? Jag? :)
Attans jag har inte sett den i butik ännu! Men jag provade Marabous nya smak Passion (passionsfrukt och chili) i veckan, den föll i alla fall mig i smaken :)
Som jag letar efter denna chokladbit! Var hittar man den?
passion var INTE gott, smakade som gammal avslagen fantagrogg luktadd från fyllorna i tonåren! Polka låter som en hit däremot.
den ska jag nog prova
Men åh!! Slutaa! Man får inte lägga upp såna här inlägg när affären har stängt ju! Hur ska jag kunna sova inatt nu...? ;)
Den har jag totalmissat. Blev grundlurad av Marabou med någon valnötshistoria med fancy pansy havssalt minsann som smakade peck...
Vågar man lita på dig?
Bleh, låter ju jätteäckligt. Är chokladkonservativ, tycker bara att det är okej med nötter och kanske apelsin. Smaksätta godis med godis funkar fan ej.
Mmmm den där ser så himla god ut! Måste nog ta och köpa den här någon dag! :)
Onda kvinnoväsen! Du har dömt mig till ett liv i fetma! ;D
Tack för recensionen spider!
Har själv velat testa men jag får dåligt samvete bara av att tänka på det, nu när kilon ska väck!
Åh! Verkar ljuvligt gott!!
shit marabou finns nu i alla smaker damn ahaha
'
'
ÄR JAG FIN I
MINA UNDERKLÄDER?
TELL ME;)
'
'
'
http://psychedelique.blogg.se
http://psychedelique.blogg.se
http://psychedelique.blogg.se
http://psychedelique.blogg.se
Åh, jag har letat efter den men inte hittat den än. :S Ska spana vidare!
ÅH, SOM JAG LETAT! Kan du inte snääälla dela med dig om VAR i Göteborg du hittat denna underbara skapelse? PLIIIS.
Åh den där måste jag testa :D
Jag anar en följetong! (rättstavat, "följetång" är antagligen ett mycket tillgivet, alternativ efterhängset verktyg)
Vad sägs om att prova några spejsade och spexiga Marabou-sorter och rescensera dom för oss, snäppet fegare, bloggläsare?
Puss på spider, puss på skrutt! /Lisen
VAR FINNS DEN?!?
Du är andra personen som nämnt den - men jag kan banne mig inte hitta den! Jag ser bara reklam för Marabou Passion, och det är bara denna jag hittar i butikerna. Polka finns ingenstans!! Jag börjar tro att den bara finns på låtsas..
Jag tänkte fråga om chokladen 'är lika explosiv som den ser ut, men sedan kom jag på att jag mycket hellre vill veta om jag är fin i mina underkläder.
Tell me?
Åh den måste testas :)
Har du testat den med passion?
Ännu en ny sort? Måååste smaka! Har ju precis kommit en med passion och chili. Smakade den idag, god om man bara åt en eller två bitar för sen tröttnade man. Testat den? :)
GIMME GIMME GIMME!
Du har en härlig blogg.
Vart hittade du denna choklad? Måste ge mig ut och leta i affären i morgon, Älskar choklad!
Haha Gissa vad som publiserades sist nu på min blogg, jo ett inlägg med marabous polka choklad :P Den är grymt gd!!
Den har jag inte sett. Måste prova! Åt en vanlig igår och det funkade också! :)
Åh, den har jag missat! Fick tag i Marabou passio och chili istället, som inte alls var en hit! :(
Kvällsfikan? ;)
Åh jisses! Hur har jag kunnat missa den?! Kan tänka mig att den är förbannat god!
vaaaar finns den? måste letas upp omedelbart!
Åååå, jag som älskar choklad och trodde mig ha stenkoll på Marabous utbud! Jag måste till närmaste ICA innan fikarasten vid 10-tiden!
Ååååå hur gott lät inte det!!? Slurp! Förresten be din kompis köpa med sig en Walters mandelchoklad till dig från Norge. Grymt god. Marabou har en liknande men den är inte alls lika god som Walters!
Gå inte på den med passion- och chilismak. Överväldigande äcklig var den!
den där har jag missat totalt, gud va trevlig den ser ut
ooooooooooh herregud! VARFÖR är jag inte i Sverige för?! Måste genast be någon skicka ner ett lass. De där är verkligen mina största favoriter kombinerat
Va? Har helt missat. Måste köpa. Tack för tipset!
Jag ar helt desperat for att fa prova den! Alskar kombinationen och kan tanka mig att jag kommer do av valbehag. totally swedish har lovat att ta in den at mig inom ett par veckor sa far kasta mig dit i helgen och se om de hunnit fa den an. ommm!
What? Måste smaka.
verkar god!
Har letat efter den där på varenda jäkla butik här i Falun men jag hittar den inte ! :/
Blev kanonsur när dom inte hade denna i affären idag....!
OMG! Går och köper den direkt! mmmmmmm..
Eftersom jag ser att ånga undrar vart denna fantastiska chokladkaka går att finna, så kan jag rekommendera Statoil! Den ska finnas på alla stationer om den inte sålt slut dvs!
Du måste ju prova den nya Marabou "Passion" oxå !
Klart den är god spider!!! De är ju polka OCH chocklad samtidigt!!
Jag måste slaviskt testa ALLA nya chokladsorter så jag köpte den här också igår och den var så klart gooood!! All choklad är väl god??
Gah. Jag var precis på Willys och letade efter den, men de hade den inte! Tyvärr är jag alldeles för lat för att pallra mig iväg till Statoil. Störigt värre.
Låter otroligt gott ska försöka ta mig till willys imorgon tror jag allt :) Har du smakat på marabou sensation hallon och youghurt tror mog att den skulle falla spider i smaken :)
Den ska jag också testa :D
Kram EMma
opj den var helt ny för mig! Spännande!!
Den va awesome! Det bästa av allt är att min kille inte gillar polkagrisar så jag får den helt för mig själv!
Oh, den måste man ju testa=)
Men åh! Jag hittar den inte någonstans!
Det är den största spänningen som finns i min vardag ju - nya chokladsorter.
Den är det alltså? Nu bara måste jag testa under helgen, jo men visst :) Litar på dig och tror det är en riktigt smarrig kombination ...
VARFÖR har det kommit ut shit loads of massa nya chokladsmaker när jag har NOLL råd med nåt att äta överhuvudtaget? Is it a hån from the gods?
DET SKA VARA MARABOU DIGESTIVE :D
URSÄKTA MIG! hur kan jag (choklad älskaren nr1) ha missat denna totalt?? dags att ta sig ut på jakt!
Den var så jäkla god, jag är rädd för att den snart är slut. :)

