Godnatt alla
Godnatt Pippi.
Godnatt Annika.
Godnatt Tommy.
Godnatt Prussiluskan
Godnatt Emil.
Godnatt Kommandoran.
Godnatt Ronja.
Osv
Osv
Osv
Nu hoppas jag VERKLIGEN att Emil, Pippi, Ronja och de sju grådvärgarna i all evighet sover RIKTIGT gott.

Godnatt Annika och Prussiluskan.
helt rätt! natti natti!
Alltså, jag måste fråga...lider inte din son av trots nu? Min son är som ett litet monster, kastar sig på golvet och gallskriker så fort han inte får som han vill, matvägrar, slåss när han är arg, vägrar gå utan vill att man ska bära honom (vilket ju alltid resulterar i att han ligger på golvet och tjuter, mindre roligt när vi är på biblioteket) och säger nej till allt i princip. Känns som om vi gör nåt fel eftersom han är såhär, ser inga andra barn i hans ålder som beter sig så...åtminstone inte ute bland folk
Haha underbart! Allt för att få vara vaken några minuter till ;)
Oj, det är ju ganska många såklart.
Hihi, godnatt herr luffare ;-)
Sv; ja visst är den, hade gärna levt i en sån jag med. Den är från kappahl.
Läser din blogg varje dag! Den är bäst !!!!
Hahaha. Längtar tills jag och min son ska natta Astrid-figurer! Utom kommandoran förstås!
Moa! Du kan verkligen lysa upp vilken dag som helst genom dina blogginlägg! Även när man mår som sämst skapar du alltid glädje! TACK! Tack för en underbar blogg! Stor kram!
Godnatt Bulten i Bo.
Fy sjutton vilken underbar blogg! Du är så otroligt duktig på att skriva underhållande. Som 80-talist och mamma till en 2 åring känner jag mig hemma här!
Lenkan: vi har haft det exakt likadant... Nu är vår trotsunge snart 3, och det verkar ha lugnat sig, jag fick klåda i ansiktet när trotset var som värst!
Godnatt på er!
Men har inte Annika brunt hår? Eller misstar jag mig nu? Det kanske bara är i filmerna?
Haha otroligt underhållande ;) du har så söt son!
Hej Spider! Om jag minns rätt bodde du i London ett tag. Hur gör man egentligen för att "komma tillbaka" till verkligheten efter en längre utlandsvistelse utan att gå folk på nerverna för att man i varannan mening refererar till landet man befann sig i, eller att man isolerar sig och vägrar ta in det faktum att man befinner sig i Sverige igen?
hahha, underbart. han verkar va en riktig go liten knodd sin lilleman :)
Flyttfågel: Haha du jag vet inte... Jag reffar fort till London efter sex år, är det illa?? ;-)
I övrigt längtade jag tebax till Sverige så för min del tog jag in rätt snabbt att jag var hemma igen :-)
//S
Annie: Tack snälla för goa ord :-))
kram!
M
Ha! Men räcker det verkligen att säga godnatt enbart en gång till allihopa? Våra ungar nöjer sig inte att säga godnatt en gång utan det ska helst upprepas mååånga gånger.
/Vombaten
Söt han är :D
Blir det Astrid Lindgrens Värld i sommar kanske?

